Számtalan érv szól amellett, hogy saját készítésű vagy kézműves termékeket válasszuk a kis gyerekeknek, sokkal különlegesebbek és szerethetőbbek, mint a tömegtermékek. És egy nagymama vagy anyuka számára, az a legjobb érzés ha maga alkothat valamit a kicsinek. Rengeteg módja van annak, hogy saját készítésű játékokkal, babákkal vagy kiegészítőkkel örvendeztessük meg a család legfiatalabb tagjait.
Az egyik ilyen a horgolás és kötés. Készíthetünk: babatakarót, ruhát, amigurumi figurát, csörgőt, cumiláncot… de az interneten fellelhető ötletek tárháza kimeríthetetlen. Mielőtt belekezdünk a munkába érdemes egy-két dolgot figyelembe venni, hogy a lehető legbiztonságosabb legyen horgolásunk. A biztonság mellett nem utolsó szempont az sem, hogy időtálló legyen és a kisgyerekek kedvére tegyünk vele.
1. tipp: Alapanyagok
A jó minőségű alapanyagok kiválasztása elengedhetetlen, ha valami igazán strapabírót és minőségit szeretnék készíteni. Nem érdemes ezen spórolni. Egy kis időráfordítással és utánjárással könnyen megtalálhatjuk a számunkra tökéletes termékeket. Figyeljünk oda, ha kiegészítőt használunk, mint a fakarika, fagolyó, ne legyen kezelve semmilyen káros anyaggal. Nézzük meg milyen tanusítványokkal rendelkezik a fonal, az nagy segítségünkre lehet. Ha műanyagot is tartalmaz, ne legyen könnyen összerágható, illetve ennek az összetétele sem mindegy. Ha fonalra fűzünk fel alkatrészeket, például gyöngyöket, teljesen biztosra kell mennünk, hogy a kicsi nem tudja eltépni, szétszakítani. Ennek az alkalmazását mindig körültekintően végezzük. A fonal téphetetlen legyen, a gyöngyök, golyók pedig elrághatatlanok és ne túl aprók.
2. tipp: Szemek és orrok játékoknál
A biztonsági szem és orr remek választás, ha nagyobb gyereknek készítünk játékot, aki már nem rágcsálja meg ezeket a részeket. 3 éves kor alatt semmiképpen sem ajánlott, még ha be is ragasztjuk azokat, hiszen tudjuk, a kicsik csodákra képesek! Válasszunk más alternatívát. Hímzéssel és festéssel, de akár egy filc orr felvarrásával biztonságba tudhatjuk a legapróbbakat is.
3. tipp: Fonalválasztás
Érdemes a játékokat 100% pamut fonalból készíteni, mivel ezek nem szöszösödnek, így elkerülhetjük, hogy a kicsi szája tele legyen apró szöszökkel. Később jó lehet a gyapjúfonal használata is. Természetesen kivételek mindig vannak. De próbáljunk meg organikus termékeket választani, figyeljünk a tanusítványokra.
4. tipp: Mosás, tisztítás
Mindig figyeljünk oda, hogy a gyártó mit ajánl a témában, ezzel nagyban növelhetjük az élettartamot. Az amigurumik mindenféleképp moshatóak legyenek, ez nagyon fontos. Mosószer használatánál a saját szokásainkat lehet követni. Ha a kézi, kímélő mosást részesítjük előnyben, növeljük az élettartamát a kedvencnek.
5. tipp: Játékok összevarrása
Gondosan ügyeljük rá, hogy a különböző részek jól legyenek összevarrva, ne hagyjunk lyukakat, ami esetleg a tömőanyagot ki tudják piszkálni. A fonalvégeket is duplán dolgozzuk el, a hogy bírják majd hosszútávon a nyúzást, mosást.
Extra Színpompa tipp: Lehetőleg használjunk természetes és fenntartható anyagokat, így gondolunk a kicsik jövőjére is! A Gazzal Organic Baby Cotton fonala tökéletes választás!